Wrocław dla początkujących

Trasa: Zwiedzanie najstarszej części miasta (czas: około 3-3,5 godz.):

  1. zaczynając od Ostrowa Tumskiego wraz z Katedrą św. Jana Chrzciciela (możliwość wejścia do barokowych kaplic Katedry, które nie zostały zniszczone podczas II wojny światowej, wstęp 4 zł, oraz wjazd na wieżę widokową 5 zł)
  2. przejście przez Wyspę Piaskową obok Hali Targowej i Ossolineum do Uniwersytetu (możliwe zwiedzanie barokowego kompleksu, m.in. Auli Leopoldina oraz Oratorium Marianum, wstęp 8 zł)
  3. spacer po Starym Mieście: średniowieczne więzienie, Jatki – dawny targ mięsny oraz Rynek z gotyckim Ratuszem.

Ostrów Tumski - w centrum Katedra wrocławska

 

Opis: Wrocław w ciągu 1000 lat istnienia miasta nazywano "kwiatem Europy", Wenecją Północy, "mikrokosmosem Europy". Tu przecinały się najważniejsze szlaki kupieckie: "Szlak Bursztynowy" znad Adriatyku nad Morze Bałtyckie oraz "Wysoki Trakt" - via regia - z Ukrainy na zachód Europy. Wrocław stał się szybko centrum targowym: przez miasto ciągnęły kupieckie karawany w różne strony świata oraz pielgrzymi podróżujący z Czech do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Dogodne położenie nad Odrą i jej czterema dopływami, które stanowiły jego naturalną ochronę, przyczyniło się do tego, że z małego grodu na Ostrowie Tumskim powstała wspaniała metropolia. Wycieczka poprowadzi po najpiękniejszych miejscach we Wrocławiu, śladami średniowiecznej i barokowej architektury i ciekawej historii miasta – śladami wrocławskich legend oraz anegdot o sławnych mieszkańcach miasta.