Działalność

Do 2019

Aktualności

Muzyczny Wrocław

Projekt obejmujący tematyczne spacery po Wrocławiu, którym towarzyszyć będzie muzyczna niespodzianka oraz koncert na Akademii Muzycznej im. Karola Józefa Lipińskiego. Będzie to doskonała okazja do poznania talentu młodych artystów oraz bogactwa muzycznego stolicy Dolnego Śląska. Cały koncert będzie moderowany i urozmaicony historiami i anegdotami ze świata muzycznego Wrocławia. Dla potrzeb projektu zostanie skomponowana muzyczna wizytówka Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM.

Przejdź do projektu

Filmowa róża wiatrów, czyli dolnośląski set jetting

To propozycja dla miłośników turystyki filmowej i zwolenników aktywnego spędzenia czasu wolnego. W ramach projektu powstanie dwanaście tekstów dotyczących miejscowości wokół Wrocławia (miast, wiosek i innych przestrzeni), które stały się plenerami znanych i mniej znanych filmów i seriali. Teksty te będą ukazywały się regularnie na fejsbukowym profilu „Filmowy Wrocław” i będą udostępniane na stronach Stowarzyszenia TUiTAM.

Przejdź do projektu

"Wrocław. Natura, sztuka i architektura"

Przewodnik "Wrocław - natura, sztuka i architektura" jest efektem wspólnej pracy członków i sympatyków Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM. Opisaną przez nas trasę dedykujemy Piotrowi Kasznickiemu (1967-2018), naszemu koledze, przyjacielowi, świetnemu przewodnikowi po Wrocławiu i znawcy świata roślin, o których potrafił fascynująco opowiadać.

Przejdź do projektu

"Z Wrocławiem w tle"

„Z Wrocławiem w tle” – to nowy cykl literacki zorganizowany we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Wrocławskim Domem Literatury. A partnerami w tym projekcie jest Stowarzyszenie TUITAM oraz Odra Centrum. Na cykl składają się spotkania z autorami żyjącymi, tworzącymi lub piszącymi o Wrocławiu oraz spacery literackie śladami bohaterów ich powieści.

Przejdź do projektu

"Tropem naszego dziedzictwa" - przewodnik

„Tropem naszego dziedzictwa. Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Żórawina, Siechnice, Domaniów” - przewodnik po gminach leżących w sąsiedztwie lub tuż przy granicach Wrocławia.

Autorzy: tekst Marta Miniewicz, zdjęcia Zbigniew Sobierajski.
PDF do pobrania, 96 stron, 12 MB.

Wydawnictwo współfinansowane jest ze środków UE w ramach realizacji projektu grantowego LGD Lider A4 pod nazwą "Dbamy o nasze dziedzictwo, w przestrzeni obszaru Lider A4 i działaniach mieszkańców!"

Przejdź do projektu

"Od słowa do słowa"

„Od słowa do słowa” to projekt realizowany nas od 16 marca do 30 października 2020 roku w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Ojczysty dodaj do ulubionych 2020”. Chcemy zwrócić uwagę na przestrzeń miejską jako nośnik wartości kulturowych, uwrażliwić na język mówiony i pisany, rozbudzić zainteresowanie językiem i literaturą polską.

W ramach zadania powstały tematyczne karty zadań oraz karta do gry miejskiej. Częścią praktyczna jest osiem wycieczek tematycznych.

Przejdź do projektu

"Opowiem Ci o Wrocławiu"

W ramach projektu powstało sto krótkich historii inspirowanych detalem, miejscem i plenerem filmowym. Tematem postów było dziedzictwo kulturowe Wrocławia, jego zabytki, pomniki, muzea, artyści, wydarzenia z dawnej i powojennej historii miasta. Teksty do publikacji pojawiały się jako codzienne posty na fanpage'u Stowarzyszenia.

Przejdź do projektu

Odkryj to sam - edukacja regionalna w sieci

W ramach projektu „Covid-19” i zadania „Odkryj to sam - edukacja regionalna w sieci” przygotowanych zostało 8 multimedialnych kart aktywności dla dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Tematyczne karty rozwijają zainteresowania społeczności lokalnej Wrocławiem, jego dziedzictwem kulturowym oraz pogłębiają wiedzę o powiecie wrocławskim i regionie dolnośląskim.

Zadanie „Odkryj to sam – edukacja regionalna w sieci” zostało sfinansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach „Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19".

Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Przejdź do projektu